09.09.2016

O przytulaniuTo już trzy tygodnie, od kiedy mogę nazywać się mamą. Najbardziej lubię wieczory, kiedy  dziecko już śpi a ja mogę usiąść, pomyśleć i napisać. Na przykład o przytulaniu oraz o tym, jak ludzie a zwłaszcza mężczyźni wiedzą lepiej, że nie należy przytulać dzieci. Bo przecież rozpuścisz, przyzwyczaisz a potem nie dasz sobie z tym rady. Och, dobrze, że my mamy możemy liczyć na dobre rady życzliwych. Bez nich z pewnością byśmy przepadły w naszych codziennych macierzyńskich czynnościach. 
A my właśnie na przekór im się przytulamy, kołyszemy. I wiesz co? Dobrze mi z tym. Lubię to . Nawet jeśli się przyzwyczai, jeśli będzie domagać się kołysania, przytulania, noszenia. To takie normalne, jak to, że my dorośli potrzebujemy bliskości naszego partnera. Bo przecież nikt nie zastąpi dziecku mamy. A mama może dać ogrom ciepła. Ogrom miłości. A Ona tego przecież potrzebuje. I niech pukają się w czoło ci, którzy cały czas przestrzegają. Nikt nie odda mi tych chwil, kiedy możemy być przy sobie tak blisko. Wtedy czuję się najlepiej. Czuję się potrzebna. Czuję się prawdziwą mamą.

5 komentarzy:

 1. Dziecko nie może się przyzwyczaić do kołysania czy noszenia, ponieważ całą ciąże kołysze się w brzuchu mamy ;) A póki jest takie malutkie, trzeba korzystać, bo później się będzie żałować, że się tego nie robiło ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Dokładnie tak! Niestety mężczyźni w moim otoczeniu uważają inaczej ale cóż... :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Małgorzata Wierzbicka15 września 2016 02:52

  Ja już dwa lata kołyszę, chociaż kilka razy słyszałam, że rozpieszczam i sama szkodzę dziecku i sobie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Och tak!! Przytulaj jak najwięcej. Przecież to Maluszek, ma tylko nas - rodziców - i jak tu nie kochać, nie nosić, nie całować? Ja też nie słucham "mądrych rad" i daję tyle miłości ile tylko się da! Też o tym pisałam u siebie jakiś czas temu :)
  -> http://www.domiowoblog.pl/2016/08/a-ja-przyzwyczajam/

  Pięknie u Was.
  Całuję, mama Laurki :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Oj tak, znalazłam Twój blog dzięki Instagramowi, jest cudowny! Nadrabiam zaległości i mam nadzieję, że będziesz odwiedzać mnie tutaj częściej :)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

ARCHIWUM


2016
styczeń luty marzec kwiecień maj czerwieclipiecsierpień wrzesieńpaździerniklistopadgrudzień

2017

FACEBOOK

INSTAGRAM