22.11.2016

O 3 miesiącu


Już trzeci? Przecież wczoraj leżałam na zielonej leżance w zielonej sali a dzisiaj mam już swoją trzymiesięczną wymarzoną Laurkę? Niemożliwe! A jednak. Cieszę się, że już od 3 miesięcy jestem Twoją mamą. 
Przeszłyśmy na wyższy poziom dorosłości. Zakładamy co raz częściej ubranka w rozmiarze 62! Ile dokładnie waży nie wiem, podejrzewam, że jakoś w okolicach 5 kg ale z pewnością nie więcej niż 5,5. Chociaż zjada ostatnio całe 120 ml mleka co 3 godziny! 


Gaduła i śmieszka straszna. Od samego rana rozmowy, śmiechy i piski. Z tatą lubi rozmawiać, zaczepiać. Rozpoznaje mamę, tatę, babcię i dziadka. A jak się uśmiecha na ich widok! Mała Łodzianka, bo od prawie miesiąca mieszka w Łodzi. Mały podróżnik. Nadal sąsiedzi wiedzą, kiedy jest bardzo głodna, lub bardzo zmęczona. Dusza towarzystwa. Na brzuszku leżeć nadal nie lubi. Co więcej, cwaniak przewraca się w sekundę na plecy. Widzi kolory. Zielonego słonia grającego melodyjki, grzechoczącą żółtą żyrafę. Uwielbia chwytać, ciągnąć. Wstążkę przy wózku ciągle rozwiązuje. Zębów brak. Choć piąstki to ostatnio najlepszy przysmak. Śliny coraz więcej i więcej. Pierwsza przyjaźń z tetrową pieluszką, bez której spania nie ma. Chciałaby już siadać, siłaczka! Zachowuje dystans w kąpieli. Polubiła ubieranie, po mamie strojnisia. Przy zmianie pieluszki najlepiej się gimnastykuje nóżki. Do góry i w dół, i tak przez dziesięć minut. A mama tylko patrzy i się uśmiecha, jaka ta jej Laurka już duża i mądra. Lubi książki, Stefka Burczymuchę - najnowszy nabytek. Kocham z całego serca. Śpioch po tacie. Zasypia po 18 i mogłaby już tak spać do rana. Włosy zaczynają rosnąć, będzie blondyna. Za najpiękniejszy uśmiech. Za tą radość, jaką ma, kiedy widzi bliskich. Za całe 60 centymetrów mojego szczęścia. 


Ciekawa jestem, co przyniesie nam czwarty miesiąc :) Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

ARCHIWUM


2016
styczeń luty marzec kwiecień maj czerwieclipiecsierpień wrzesieńpaździerniklistopadgrudzień

2017

FACEBOOK

INSTAGRAM