16.12.2016

O Prezencie pod choinkę - propozycje dla niemowląt


Wszyscy co raz poważniej zaczynamy myśleć o świętach, o zakupach, o prezentach o świątecznych, potrawach i wypiekach. My mamy to szczęście, że nad nami stoi moja mama, babcia Laury, u której spędzamy nasze święta. Masz już wszystkie prezenty? My temat świątecznych upominków zostawiliśmy na weekend oraz ostatni przedświąteczny tydzień, pewnie jak i większość z Was.


Najwięcej problemów mieliśmy z wybraniem prezentu dla Laurki. 
Być może również jesteś mamą, ciocią, chrzestną czy siostrą i chciałabyś znaleźć podpowiedź, co mogłabyś podarować niemowlęciu w podobnym wieku? Poznaj moje typy rzeczy, które u nas się sprawdzają i które moim zdaniem są odpowiednie, aby znalazły się pod choinką. 
Pierwszą propozycją jest ciepły kocyk. Ich nigdy za wiele w dziecięcej garderobie. Taki z grubszym wypełnieniem może pełnić kilka innych funkcji, między innymi może być kołderką czy matą do zabawy. Nasz kocyk kupiłam na allegro wraz z poduszką do podróżowania ale Laura nie lubi z nią podróżować, jest jej zbyt ciasno, kiedy poduszka znajduje się w nosidełku. Jeśli jesteśmy w temacie kocyków i poduszek - moją kolejną propozycją jest właśnie poduszka o charakterystycznym kształcie z wgłębieniem na środku.  Wybierz taką, która ochroni główkę dziecka, zapewni odpowiednie ułożenie główki oraz szyi podczas snu a także pomaga w zasypianiu, ponieważ dziecko ma wrażenie, że jest przytulane. Laura ze swoją poduszką polubiła się od pierwszych chwil, myślę więc, że poduszka może być bardzo ciekawym i trafionym pomysłem na prezent. Kolejną naszą propozycją jest projektor. My mamy lampkę, która rzuca cień gwiezdnego nieba. Laura niesamowicie się przy niej wycisza, uspokaja, choć jeszcze całkowicie nigdy przy niej niestety nie usnęła. Myślę jednak, że taka lampka świetnie wpisze się w każdy dziecięcy pokoik lub kącik w sypialni rodziców ;) Album dla dziecka to prezent, który Laura otrzymała od dziadków na chrzciny. Pięknie wydany, mnóstwo miejsca na zatrzymanie wielu pięknych wspomnień. Podoba mi się w nim to, że posiada zakładki, w których możecie wpisać, ile ważyło Wasze dziecko w konkretnych okresach, jak zmieniał się jego kolor oczu. Wiesz, jak świetnie będziecie się bawić, kiedy za kilka lat przejrzycie album i przypomnicie sobie te wszystkie piękne chwile? Oczywiście, fajnym pomysłem jest stworzenie własnoręcznie takiego albumu, jeśli lubicie plastyczne zabawy ;) Karty kontrastowe kupiłam dzień przed pójściem do szpitala, jednakże dopiero teraz Laurka zaczęła zwracać na nie uwagę i na dłuższą chwilę przygląda się  obrazkom znajdującym się na kartach. Sama potrafi już je chwycić, kiedy je podajemy, bacznie je obserwuje i sprawdza, jak smakują. Pomyślcie o takim prezencie, z pewnością zainteresuje dzieci powyżej trzeciego miesiąca.


Kilka propozycji, które sprawdzają się u nas. Myślę, że nie jedna z mam chciałaby również, aby jej pociecha znalazła pod choinką któryś z tych prezentów. A jakie są Twoje typy dla tak małych dzieci? 

2 komentarze:

  1. Przydatne propozycje. U nas dla maluszka sprawdziły się zarówno czarno białe karty, jak i projektor.
    Dzidzia bardzo zadowolona.
    Pozdrawiam serdecznie,

    OdpowiedzUsuń
  2. Karty kontrastowe są super :)

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

ARCHIWUM


2016
styczeń luty marzec kwiecień maj czerwieclipiecsierpień wrzesieńpaździerniklistopadgrudzień

2017

FACEBOOK

INSTAGRAM