29.09.2016

O prawie jesieni


Jesień w tym roku jakby piękniejsza. Ciepła. Jeszcze zielona. To taka prawie jesień. Byłyśmy dzisiaj na prawie jesiennym spacerze. Przyjemne prawie jesienne słońce muskało po plecach, smyrało nosek Kluski. A mama robiła zdjęcia. Zdjęcia prawie jesieni. 

28.09.2016

O cudzie narodzin


15 sierpnia. Dzień wyjątkowy, bo to trzecia rocznica śmierci babci Stefci. Do domu zjeżdża się bliska rodzina a my nadal w dwupaku a w dodatku w szpitalu. Dzień zaczyna się leniwie, o szóstej rano przychodzi położna, sprawdza brzuszki. Lubię to. Lubię słyszeć, jak bije Jej serduszko. Do dziewiątej leniuchujemy, za chwile obchód. Z uśmiechem witam się z doktor Moniką. Świetna kobieta, świetny lekarz. Zapraszają mnie na badanie. Niech się już zacznie! Wody czyste. Rozwarcie na trzy palce. Szyjka nadal długa. Wracam na salę, kładę się do łóżka, zasypiam. Spotkanie z Kluskowym na szpitalnym korytarzu, spacer po oddziale. Uciekamy. Na chwilę. Na ławkę. Rozmawiamy. Planujemy.  Śmiejemy się. W bufecie kilka osób. Zamawiam ciasto czekoladowe, pyszne.  Żegnamy się. Wracam na salę. Czekam. Ile można czekać? Czekanie jest najgorsze. Zbliża się wieczór, godzina dziewiętnasta. W telewizji za chwilę serial. Czas na kąpiel. Brak kolejek w łazience, cóż za szczęście. Boli. Prysznic powinien złagodzić ból. Znów boli. Wracam na salę. Ciężko oddychać. Znów boli. Czy to skurcze? Nie, z pewnością to jeszcze nie to. Odliczam. 6 minut. 45 sekund. Zapraszają mnie na badanie. To już? Ale jak to, przecież nie jestem przygotowana! Dzwonię po Kluskowego. Zamykają się za mną drzwi od windy z pierwszego piętra. Ostatnia podróż z brzuchem. Winda zatrzymuje się na czwartym piętrze. Już czas... 

27.09.2016

6/52


6 tygodni minęło, jak jeden dzień. To niesamowite, jak przez te sześć tygodni się zmieniłaś, wydoroślałaś. Najpiękniejsze poranki to te, kiedy witasz mnie swoim bezzębnym, najpiękniejszym na świecie uśmiechem. Najpiękniejsze chwile to te, kiedy wesoło mnie wołasz, abym wyciągnęła Cię z łóżeczka i pokazała Ci otaczający nas świat. Moje życie stało się piękniejsze od kiedy tylko pojawiłaś się w nim Ty Córeczko. 

22.09.2016

5/52


Podobno czasu nie da się zatrzymać. Otóż błąd! Każdego dnia zatrzymuję go na fotografiach. Każdego dnia zbieram nowe wspomnienia. Każdy dzień przynosi Ci coś nowego, wartego zapamiętania, nie przegap tego. 


17.09.2016

O pierwszym miesiącu


Mówi się, że początki zawsze bywają najtrudniejsze. Skłamałabym, gdybym powiedziała, że moje macierzyństwo jest takie, jakie sobie wymarzyłam. Jest o wiele trudniej niż mogłoby wydawać się na początku. Szesnastego sierpnia mój świat stanął w miejscu a ja stałam się kimś innym - prawdziwą mamą! Teraz moje marzenia się spełniły, mam już wszystko. Ale czy tak wyobrażałam sobie swoje pierwsze chwile z dzieckiem? Pierwszy wspólny miesiąc z Kluską nauczył mnie więcej, niż mogłabym nauczyć się w szkole, gdyby istniał  kierunek "mama". 

13.09.2016

4/52


Zaledwie jeszcze wczoraj czułam, jak mój brzuch faluje po zjedzeniu kawałka sernika. Dzisiaj moje kluskowe dziecię kończy cztery tygodnie. Każdego dnia jest inna, ciekawsza świata. Uwielbiam pokazywać Jej świat, te małe oczy chcą chłonąć tak wiele! 


09.09.2016

O przytulaniuTo już trzy tygodnie, od kiedy mogę nazywać się mamą. Najbardziej lubię wieczory, kiedy  dziecko już śpi a ja mogę usiąść, pomyśleć i napisać. Na przykład o przytulaniu oraz o tym, jak ludzie a zwłaszcza mężczyźni wiedzą lepiej, że nie należy przytulać dzieci. Bo przecież rozpuścisz, przyzwyczaisz a potem nie dasz sobie z tym rady. Och, dobrze, że my mamy możemy liczyć na dobre rady życzliwych. Bez nich z pewnością byśmy przepadły w naszych codziennych macierzyńskich czynnościach. 

08.09.2016

3/52


To niesamowite, jak dziecko może zmienić twoje życie. Na przykład, uczy Cię nowych smaków. Zimnej kawy, zimnej herbaty, zimnego obiadu. Ale dzisiaj nie o smakach a o Klusce, która we wtorek skończyła trzy tygodnie. Trzy? Przecież dopiero co jechałam na porodówkę... 


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

ARCHIWUM


2016
styczeń luty marzec kwiecień maj czerwieclipiecsierpień wrzesieńpaździerniklistopadgrudzień

2017

FACEBOOK

INSTAGRAM