05.04.2017

O pierwszych słowach


Pamiętasz dzień, w którym pierwszy raz usłyszałaś to magiczne słowo : "mama" ? Przypominasz sobie, jaka była wtedy pogoda, pora roku, dzień tygodnia co miałaś na sobie, co robiłaś? Każdy pierwszy raz w życiu matki i dziecka jest czymś magicznym. Ciężko go zapomnieć, lecz gdy pamięć zawodzi, najłatwiej jest zatrzymać szczęście na fotografiach.Sobota, pierwszy dzień kwietnia. Jest chwilę przed dziewiątą. Wróciliśmy właśnie z jednego z ulubionych marketów, w którym właśnie dziś w sprzedaży były ręczniki. Ręczni to rzecz, która dzień wcześniej przydała się podczas awarii węża od pralki. Tak, wszystkie ręczniki służyły pomocą, zatrzymały powódź, jaka w ciągu minuty pojawiła się w naszej kuchni. Tak więc następnego dnia trzeba było jechać po więcej ręczników. Pojechaliśmy również z innego powodu, na prośbę mamy, która co raz częściej wykorzystuje naszą mobilność i dostęp do wielu miejsc w naszym mieście. Ale po to są przecież mamy, aby je słuchać i kiedy mama każde, trzeba zrobić tak, jak mówi.
Wróciliśmy z ręcznikami i książką, piękną, kolorową, nigdy nie miałam w rękach ładniejszej. Wróciliśmy również z mopem, trawą na balkon i spodniami dla mamy. Tym razem dla mamy Najmłodszej, czyli dla mnie. Przymierzyłam, okazały się dobre. Szybki telefon do rodziców - "przyjeżdżamy, otwieraj bramę! Nie mamo, to Prima Aprilis!". Przyszedł czas na porządki, przyszedł czas na uporządkowanie pokoju Najmłodszej. "Mamamama" - muzyka dla mych uszu! Nie "tata", nie "baba" tylko "mama". Najpiękniejsze mama, akie kiedykolwiek słyszałam.

A potem już do końca dnia, do końca soboty, do końca primaaprilisowego dnia słyszałam delikatne "maaaam", "maaamaaam", "maaaamaaa". I to wcale nie były żarty. Dzisiaj też były najsłodsze słowa z ust dziecka. Te pierwsze. Te ważne. Te dla mnie. 
2 komentarze:

  1. Iza D- www.nietylkorozowo.pl5 kwietnia 2017 03:51

    A później się chce, by chociaż na chwilkę zamknęło buźkę ;) Młodszy na razie mówi tylko mama, am i brum, Starsza pierwsze powiedziałą tata i mówiłą dużo więcej niż Młodszy obecnie (ona już budowała krótkie zdania). Jednak tym razem wcale mi się nie spieszy by dużo i szybko mówił :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Ewelina Rozmus5 kwietnia 2017 04:22

    Hm, a ja nie pamiętam tego dnia, bo ciągle miałam wrażenie, że słyszę to, co bym chciała usłyszeć ;)

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

ARCHIWUM


2016
styczeń luty marzec kwiecień maj czerwieclipiecsierpień wrzesieńpaździerniklistopadgrudzień

2017

FACEBOOK

INSTAGRAM