26.04.2017

O rzeczach, które warto zapamiętać


Chwila zwątpienia. Znasz to? Miewasz? Ja jeszcze kilka dni temu zwątpiłam w siebie, zwątpiłam w to miejsce. Nie miałam ochoty zaglądać tutaj tak często, jak do tej pory. Nie miałam ani siły, ani motywacji. A przecież obiecywałam sobie, że chcę zapisywać tutaj wszystko to, co przyniosło mi dużo uśmiechu, dużo radości. Odpuściłam. 
Był projekt 52. Dotrwałam do 18 tygodnia. Szkoda, bo to piękny projekt, piękne chwile. Dopiero jak przeglądam te zdjęcia widzę, jak bardzo moje dziecko się zmieniło, jak bardzo wydoroślało. I wiesz co? W życiu jest pełno sytuacji, które sprawiają, że rezygnujemy i odpuszczamy. Potem omijają nas piękne rzeczy. Te zwykłe, codzienne, te które już nigdy się nie powtórzą. 

Uciekło mi wiele okazji do celebrowania - tak jak założyłam sobie na początku bloga, będę celebrować codzienność, cieszyć się nią oraz tym, co przynosi każdy dzień. I wiesz co? Zapomniałam o tym, wtedy, kiedy moje dziecko pierwszy raz powiedziało do mnie "mama", kiedy pierwszy raz zaczęła raczkować, kiedy pierwszy raz nieświadomie zaśpiewała piosenkę, kiedy pierwszy raz jechała w sklepowym wózku, kiedy dostała pierwsze kwiaty na dzień kobiet. To takie smutne. Przegrałam sama z sobą. Najlepsze, co w całej tej sytuacji może być, to wyciąganie wniosków, analiza i poprawa. Nie obiecuję, że się poprawię. Zrobię to. I nie dlatego, żeby zachować systematyczność w pisaniu na blogu czy dla statystyk. Zrobię to dla siebie, dla swoich wspomnień, dla swoich chwil. 

A żeby nie pozostać gołosłowną, zapisałam dzisiaj piękne wydarzenie. Pierwszy ząb. 26.04.2017. To ważny krok w życiu mojej małej dziewczynki. Tak wiele chwil nam uciekło, nie chcę więcej tracić wspomnień, tracić marzeń, tracić Twojego dzieciństwa. 
3 komentarze:

 1. Kamila Posobkiewicz26 kwietnia 2017 12:46

  Próbowałam kilka razy spisywać ważne momenty życia pierwszego synka. Dałam radę kilka tyg. O tym przy drugim synku już nawet nie miałam czasu pomarzyć...ale warto zapamiętać ważne chwile, dzieci tak szybko rosną. Powodzenia!

  OdpowiedzUsuń
 2. Przy córce zapał do spisywania wszystkiego minął mi po kilku miesiącach. Niebawerm urodzi się drugie dziecko i póki co postawiliśmy na wózek 2w1.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja zapisuję w głowie :) bez dat - wystarczy mi to

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

ARCHIWUM


2016
styczeń luty marzec kwiecień maj czerwieclipiecsierpień wrzesieńpaździerniklistopadgrudzień

2017

FACEBOOK

INSTAGRAM