03.07.2017

Obracanka


Od dobrych dziesięciu miesięcy jestem mamą. Dziwię się, że dopiero teraz, po tak długim czasie "siedzenia" w temacie dziecka uświadomiłam sobie, że tak naprawdę w macierzyństwo weszłam całą sobą, na 100 %. Bo która kobieta przeszłaby obojętnie obok sklepu z sukienkami, butami czy torebkami, a która skierowałaby swoje kroki do sklepu z książkami, dalej krocząc na dział dziecięcy?
Mama! Właśnie tak. Czy kiedyś to mija? Mam nadzieję, że nie, bo kupowanie nowych książeczek dla Laury stało się moim nowym dobrym nawykiem.

Ostatnio w nasze ręce wpadła Obracanka z serii Kolory Grupy Wydawniczej Foksal. Uśmiechała się do mnie z daleka, duży, czerwony kot zachęcił do poznania jej wnętrza i... przepadłam! Uznałam, że ta pozycja okaże się strzałem w dziesiątkę i tak właśnie było. Osobiście uwielbiam za kolory, za ilustracje, za pomysł oraz za same Obracanki, które potrafią zaciekawić malucha. Zakup tej książeczki był zdecydowanie strzałem w dziesiątkę :)


Obracanka uczy kolorów, nazw zwierząt oraz rozbudza ciekawość dziecka. Laura uwielbia obracać obrazki. I choć jest jeszcze za mała, aby rozpoznać kolory czy zwierzęta, to bardzo lubi książeczkę przeglądać, obracać oraz... smakować.
Wielkimi krokami zbliżają się pierwsze urodziny Laury, dlatego mamy idealną okazję do nabycia pozostałych dwóch Obracanek z serii: "Liczby" oraz "Porównania".  Poza tym zaczęłam zwracać większą uwagę na to, jakie książki trafiają w Jej rączki, staram się, aby książeczki były kolorowe, ciekawe oraz solidnie wykonane. Tutaj się nie zawiodłam, zatem z czystym sumieniem polecam.


Książki to idealna inwestycja w rozwój dziecka. Warto kształtować dobre nawyki już od najmłodszych lat. Pamiętajcie, że nawet jeśli Wasze dziecko nie rozumie jeszcze wszystkiego, czas, który z nim spędzacie na opowiadaniu, pokazywaniu, czytaniu jest dla niego najcenniejszą lekcją oraz doświadczeniem, jakie w tym okresie możecie mu dać. Książeczka - Grupa Wydawnicza Foksal / Empik
Sukienka Laury - Leigh Tucker Willow/ Dunnes
Opaska - Pepco

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

ARCHIWUM


2016
styczeń luty marzec kwiecień maj czerwieclipiecsierpień wrzesieńpaździerniklistopadgrudzień

2017

FACEBOOK

INSTAGRAM