31.03.2017

Dobre, bo polskie czyli o naszym lokalnym rękodziele - Pracownia Rabarbar


hand made, pracownia handmade, rękodzieło, dzierganie, jak zrobić z włóczki
 Zastanawialiście się, co by było, gdyby nasz kraj zamieszkiwało 1,357 miliarda ludzi? Gdybyśmy przy każdej ulicy mijali fabryki zajmujące się tworzeniem plastiku? A gdybyś na każdym swoim kroku mijała tak samo ubraną kobietę, dziecko, taki sam jadący obok Ciebie samochód czy takie samo łóżko w każdej sypialni? Dziwne, prawda?
Wyobraź sobie jednak teraz, że idąc ulicą mijasz pierwsze miejsce: lokalną lodziarnię, dalej przechodząc przez park widzisz parę młodych ludzi ze świetnymi, oryginalnymi czapkami na głowach. Po drugiej stronie ulicy widzisz zakład, który specjalizuje się w tworzeniu mebli na indywidualne zamówienie klienta. Tuż pod Twoim domem znajdujesz pracownię, która zajmuje się szyciem unikalnych ubrań. Pięknie, prawda?
Pięknie, bo właśnie dostrzegłaś, że w Polsce jest wiele miejsc, które chcą pokazać Ci, że polskie rękodzieło jest wspaniałe, jedyne w swoim rodzaju. Z inicjatywą pokazania Wam nowych marek tworzonych w Polsce, przez Polaków wychodzę do Was również ja. Dzisiaj zapraszam Cię do Pracowni Rabarbar. 

29.03.2017

O Laurkowych ubrankach


Nasze prawie już ośmiomiesięczne dziecko może pochwalić się całkiem pokaźną kolekcją ubranek dziecięcych. Ale nie ma co się dziwić - w końcu to kobieta :) Podobnie jak i mama ma za dużo butów, za dużo sukienek, ogółem - za dużo wszystkiego. Chodźcie, pokażemy Wam nasze ulubione ubrania i marki, które stale goszczą w naszej szafie.


27.03.2017

Moje dziecko nie chce się ze mną bawić


Od zawsze dziecięca fantazja i wyobraźnia była dla mnie czymś fascynującym. Pamiętam sytuację, która przytrafiła mi się w pracy, kiedy to grupka czterech z moich wychowanków wymyśliła sobie zabawę w "oborę". Jakież było moje zdziwienie, gdy czteroletnie dzieci potrafiły  po pierwsze rozdać sobie role: jedno  było gospodarzem karmiące zwierzęta a pozostała trójka była świnkami lub kotkami. Nigdy nie przestanę zachwycać się dziecięcą pomysłowością i kreatywnością.


20.03.2017

Pierwsze Przedwiośnie


Marzec. Pierwsze przedwiośnie w naszym wspólnym życiu. Jak świętowałyśmy? Zobaczcie sami ;)  

18.03.2017

O poważnych decyzjach


Długo się do tego zabierałam. Nie wiedziałam, czy aby na pewno wypada, czy aby na pewno tego potrzebujemy, czy chcemy być kojarzone z tym miejsce, czy chcemy, by nasza rodzina dowiedziała się o tym miejscu. Ale to również dla Niej tworzymy to miejsce, aby nasi bliscy mogli zobaczyć jak Mała się zmienia, jak rośnie, jak radzimy sobie w poważnym życiu. A skoro sobie radzimy i to całkiem nieźle, dlaczego by nie zrobić poważnego kroku w przód? Chcecie wiedzieć, co mamy na myśli? 


15.03.2017

Ach śpij kochanie...


Początki macierzyństwa do najłatwiejszych nie należały. Pamiętam jak dziś pierwsze dwa tygodnie ciągłego płaczu. Później kolejne 3 miesiące wieczornych koncertów i żalów. Na szczęście nadszedł 7 miesiąc a z nim samodzielne zasypianie. Ulga. Jedyne słowo, które przychodzi mi właśnie na myśl. Może, gdybyśmy mieli tę poduszkę od początku naszej znajomości wszystko byłoby takie jakby.... łatwiejsze? ;) 


14.03.2017

Sposób na rajstopy: Opaska DIY !

opaska z rajstop, diy, jak uszyć opaskę, dziewczynka, babygirl,


Masz w szafie zalegające,  niepotrzebne Ci już rajstopy? Nie wyrzucaj, wykorzystaj je i zrób opaskę dla swojej dziewczyny! ;) Nie wiesz jak się do tego zabrać? O tym przeczytasz w dalszej części wpisu. 


08.03.2017

Dlaczego warto kupować używane ubrania dla dzieci ?

second hand, lumpeks, szamteks, odzież używana, dla dzieci, ubrania dla dzieci, używane ubrania dla dzieci

"Po co Ci kolejne śpiochy, przecież masz już tego tyle!", "Nie kupuj tyle takich małych rozmiarów bo dzieci szybko rosną", "Po co Ci tyle par tych kaftaników?" Znacie to? Ja znam. Ale nie znam mamy, która mogłaby oprzeć się robieniu zakupów dla swojego dziecka. I nie ważne, czy jest to pierwsze, drugie czy piąte dziecko. Drodzy Panowie, zapamiętajcie- zakupy cieszą KAŻDĄ mamę, nie zależnie od ilości posiadanego już potomstwa. Jak więc w całym tym interesie nie zbankrutować? Wybrać się tam, gdzie odzież można kupić za  grosze. Tak, do lumpeksu ;) O tym, dlaczego warto kupować w sklepach z używaną odzieżą przeczytacie w dalszej części wpisu ;)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

ARCHIWUM


2016
styczeń luty marzec kwiecień maj czerwieclipiecsierpień wrzesieńpaździerniklistopadgrudzień

2017

FACEBOOK

INSTAGRAM